OnePlus 11R
- RAM: 8GB, 16GB
- Storage: 128GB, 256GB
- Battery: 5000 mAh, 100W wired
- Camera: 50MP + 8MP+ 2MP
- Selfie: 16 MP
- Display: 6.7 inches, AMOLED, 120Hz, HDR10+
- Processor: Snapdragon 8+ Gen 1
- Connectivity: Dual sim, 5G, Wi-Fi
- Colors: Galactic Silver, Sonic Black
- OS: Android 13, OxygenOS 13
KSh 77,000
Category: OnePlus phones
20
People watching this product now!
Description
Specifications
Overview
| Primary Camera | 50MP |
|---|---|
| Display Features | 120Hz, AMOLED, HDR10 |
| Front Camera | 16MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB |
| Network | USB Type-C, Wi-Fi 6, 5G |
| Operating System | Android 12, Android |
| SIM Card Slots | Dual SIM |
RAM
| RAM | 12GB |
|---|
Storage
| Storage | 256GB |
|---|
Features
| Primary Camera | 50MP |
|---|---|
| Front Camera | 16MP |
