Google Pixel 6 Pro
- RAM: 12 GB
- Internal Storage: 128GB,256GB
- Battery: 5003 mAh
- Main camera: 50MP + 12MP+ 48 MP
- Front camera: 11.1 MP
- Display: 6.71 inch
- Processor: Google Tensor
- Connectivity: GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE,5G
- Colors: Cloudy White, Sorta Sunny, Stormy Black
- OS: Android 12
Category: Google Pixel Phones
18
People watching this product now!
Description
Specifications
Overview
| Network | 5G, 2G, 3G, 4G |
|---|---|
| SIM Card Slots | Single SIM, eSIM |
| Screen Size | 6.7 inch screen |
| Operating System | Android 12 |
| Storage | 128GB, 256GB |
| RAM | 12GB, 8GB |
| Primary Camera | 12MP, 48MP, 50MP |
| primary camera video quality | 4k, 1080p |
| front camera video quality | 4k, 1080p |
Display
| Screen Size | 6.7 inch screen |
|---|
RAM
| RAM | 12GB, 8GB |
|---|
Storage
| Storage | 128GB, 256GB |
|---|
Features
| Primary Camera | 12MP, 48MP, 50MP |
|---|
