Google Pixel 7
- RAM: 8 GB
- Internal Storage: 128GB
- Battery: 4355mAh
- Main camera: 50MP + 12MP
- Front camera: 10.8 MP
- Display: 6.4 inch
- Processor: Google Tensor G2 (5 nm)
- Connectivity: 3G, 4G, 5G, Wi-Fi
- Colors: Obsidian, Lemongrass, Snow
- OS: Android 13
Category: Google Pixel Phones
20
People watching this product now!
Description
Specifications
Overview
| Network | 5G, 2G, 3G, 4G |
|---|---|
| SIM Card Slots | Single SIM, Dual SIM |
| Display Features | AMOLED, 90Hz |
| Screen Size | 6.3 inch screen |
| Operating System | Android 13 |
| Storage | 128GB, 256GB |
| RAM | 8GB |
| Primary Camera | 12MP, 50MP |
| primary camera video quality | 4k, 1080p |
| front camera video quality | 4k, 1080p |
| Battery Capacity | 4355 mAh |
Display
| Screen Size | 6.3 inch screen |
|---|
RAM
| RAM | 8GB |
|---|
Storage
| Storage | 128GB, 256GB |
|---|
Features
| Primary Camera | 12MP, 50MP |
|---|
Battery
| Battery Capacity | 4355 mAh |
|---|
