OnePlus Nord 2 5G
- RAM: 8 GB/12GB
- Internal Storage: 128 GB/256GB
- Battery: 4500 mAh
- Main camera: 50 MP + 8 MP + 2 MP
- Front camera: 32 MP
- Display: 6.43 inch
- Processor: MediaTek Dimensity 1200
- Connectivity: Dual sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi
- Colors: Blue Marble, Gray Onyx, Gray Ash
- OS: Android 11
Category: OnePlus phones
14
People watching this product now!
Description
Specifications
Overview
| Primary Camera | 2 MP, 48MP, 5MP, 8MP |
|---|---|
| Front Camera | 32MP |
| Storage | 256GB, 128GB |
| RAM | 12GB, 8GB |
| Network | 5G, 2G, 3G |
| Operating System | Android |
| Screen Size | 6.4 inch screen |
| SIM Card Slots | Single SIM |
Display
| Screen Size | 6.4 inch screen |
|---|
RAM
| RAM | 12GB, 8GB |
|---|
Storage
| Storage | 256GB, 128GB |
|---|
Features
| Primary Camera | 2 MP, 48MP, 5MP, 8MP |
|---|---|
| Front Camera | 32MP |
