OnePlus 11 Pro 5G
- RAM: 12 GB
- Internal Storage: 256 GB
- Battery: 5000 mAh
- Main camera: 48 MP+8 MP+50 MP
- Front camera: 32 MP
- Display: 6.7 inch
- Processor: Snapdragon 8 Gen2
- Connectivity: Dual sim, 2G, 3G, 4G, 5G, Wi-Fi
- Colors: Volcanic Black, Emerald Forest
- OS: Android 12
Category: OnePlus phones
15
People watching this product now!
Description
Specifications
Overview
| Primary Camera | 48MP, 8MP, 50MP |
|---|---|
| Front Camera | 32MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 12GB, 8GB |
| Network | 2G, 3G, 5G |
| Operating System | Android |
| SIM Card Slots | Single SIM |
| Storage | 8GB / 256GB, 12GB / 256GB |
RAM
| RAM | 12GB, 8GB |
|---|
Storage
| Storage | 256GB |
|---|
Features
| Primary Camera | 48MP, 8MP, 50MP |
|---|---|
| Front Camera | 32MP |
