Samsung Galaxy A56
KSh 40,000 – KSh 46,000Price range: KSh 40,000 through KSh 46,000
Google Pixel 8
KSh 66,000 – KSh 70,000Price range: KSh 66,000 through KSh 70,000
Google Pixel 7 Pro
- RAM: 8GB
- Internal Storage: 128GB, 256GB
- Battery: 5000 mAh
- Main camera: 50 MP + 48 MP + 12 MP
- Front camera: 10.8 MP
- Display: 6.7 inch
- Processor: Google Tensor G2
- Connectivity: GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE,5G
- Colors: Obsidian, Snow, Hazel
- OS: Android 13
KSh 57,000 – KSh 73,000Price range: KSh 57,000 through KSh 73,000
Category: Google Pixel Phones
11
People watching this product now!
Description
Specifications
Overview
| Network | 5G, 2G, 3G, 4G |
|---|---|
| SIM Card Slots | Dual SIM, Single SIM |
| Screen Size | 6.7 inch screen |
| Operating System | Android 13 |
| Storage | 128GB, 512GB, 256GB |
| RAM | 12GB, 8GB |
| Primary Camera | 12MP, 48MP, 50MP |
| Primary camera video quality | 4k, 1080p |
| Front Camera | 10MP |
| front camera video quality | 4k, 1080p |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
Display
| Screen Size | 6.7 inch screen |
|---|
RAM
| RAM | 12GB, 8GB |
|---|
Storage
| Storage | 128GB, 512GB, 256GB |
|---|
Features
| Primary Camera | 12MP, 48MP, 50MP |
|---|---|
| Front Camera | 10MP |
Battery
| Battery Capacity | 5000 mAh |
|---|
